نحوه ورود به صفحه پورتال تنظیمات گیت وی FXS 

نحوه ورود به صفحه پورتال تنظیمات گیت وی FXS 

گیت وی 4000X و FXS دارای این قابلیت می‌باشد که به صورت DHCP از شبکه داخلی IP بگیرد که برای این منظور باید کابل LAN را که یک سر آن به سوئیچ متصل است به پورت LAN گیت وی متصل نمایید. برای یافتن IP گیت‌وی می‌توان از نرم افزار IP QUERY که در سایت GrandStream موجود و قابل دانلود است استفاده نمود.

اگر شبکه داخلی شما فاقد DHCP سرور باشد، می‌توان گیت وی را با کابل LAN مستقیم به یک سیستم کامپیوتری متصل کرد. در این حالت گیت وی دارای آی پی 192,168,2,1 می‌باشد و بنابراین باید به کامپیوتر هم یک آی پی در همین رنج اختصاص داد تا بتوان به صفحه تنظیمات با آی پی  192,168,2,1 دسترسی پیدا نمود.

پس از پیدا نمودن IP دستگاه از روش‌های فوق، با وارد نمودن آی پی در قسمت Address bar مرورگر خود وارد پورتال تنظیمات گیت وی می‌شوید که دارای رمز عبور admin می‌باشد.

در این مرحله ابتدا وارد سربرگ Basic Setting شده و گزینه statically configured as را انتخاب نموده IP شبکه داخلی خود را وارد می‌نماییم که در شکل زیر به عنوان مثال نشان داده می‌شود:

برای این منظور باید گزینه‌‌های Reply to ICMP on WAN port و WAN side HTTP/Telnet access هر دو به yes و گزینه Enable LAN DHCP به NO تغییر پیدا کنند.

پس از اعمال تغییرات صفحه را Apply و Reboot نمایید تا با Ip ثبت شده روی شبکه Local باز شود و البته دقت نمایید برای این منظور از پورت WAN استفاده نمود.

برای مشاهده و مشاوره‌ی رایگان نرم افزار مرکز تماس راویستک کلیک کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *