خدمات نصب و راه اندازی شبکه

نکات خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه

در دنیای امروزی که تکنولوژی و اینترنت به یکی از عناصر حیاتی وابسته شده است، نیاز به شبکه‌های قوی و پایدار برای انتقال داده‌ها و ارتباطات به‌شدت احساس می‌شود.
خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه، سازمان‌ها و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا از نصب آن برای بهبود عملکرد و کارایی و به‌خصوص در جهت ارتقای ارتباطات شرکت استفاده کنند.
در این مقاله به معرفی خدمات و مراحل نصب و راه‌اندازی شبکه، اهمیت آن در جوامع مدرن، مزایا و فواید استفاده از شبکه‌های پیشرفته خواهیم پرداخت. همچنین این مطلب به کسب‌و‌کارها و سازمان‌ها کمک خواهد کرد تا با انتخاب شبکه‌های مطمئن و قوی به بهبود عملکرد و رشد پایدار دست یابند.
آیا شما هم به‌‎دنبال یک سیستم مدرن و کارآمد برای ارتباطات تلفنی شرکت خود هستید؟ اگر جوابتان مثبت است، این فرصت را از دست ندهید و با تیم راویستک تماس بگیرید تا بهترین خدمات را برای راه‌اندازی و نصب شبکه برای شما فراهم کنیم.

خدمات شبکه چیست؟

خدمات شبکه به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها گفته می‌شود که برای نصب، راه‌اندازی،‌ تعمیرات و رفع نقص و مدیریت زیرساخت‌های شبکه برای یک نهاد یا سازمان انجام می‌شود.
این خدمات طیف وسیعی از وظایف را شامل می‌شوند. پیاده‌سازی و راه‌اندازی درست و صحیح شبکه امری مهم و ضروری برای شرکت‌ها و سازمان‌ها محسوب می‌شود؛ زیرا هر اختلال و ایرادی در تلفن منجر به نارضایتی مشتری و کارکنان شرکت، در نتیجه کاهش فروش و درآمد شرکت خواهد شد.
قبل از انتخاب شرکت ارائه‌دهنده خدمات شبکه، لازم است به برخی نکات توجه کنید. تمامی موارد مهم و حیاتی را در ادامه متن به‌صورت کامل توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.


مطالعه بیشتر: خدمات شبکه چیست؟


خدمات نصب و راه اندازی شبکه


انواع خدمات شبکه

هر یک از مراحل خدمات شبکه نقش مهمی در عملکرد و توسعه سازمان‌ها دارند و باید با دقت و به‌صورت بهینه‌ ارائه شوند تا مراکز بتوانند به بهترین نحو از ویژگی‌های آن استفاده کنند. خدمات شبکه در راویستک به صورت زیر است:

 • مشاوره

مشاوره تخصصی در زمینه شبکه، به شما کمک می‌کند تا با اتکا به دانش و تجربه متخصصان، بهترین مورد را براساس نیازهای خود انتخاب کنید. مشاوره، راهنمایی‌هایی مانند انتخاب خدمات مناسب جهت طراحی و پیاده‌سازی شبکه، عیب‌یابی و در نهایت نحوه رفع مشکلات را به شما ارائه می‌دهد.
با مشاوره گرفتن از متخصصان، می‌توان از مزایای بی‌شماری بهره‌مند شد و گامی اساسی در جهت ارتقای راندمان مجموعه برداشت.

 • نصب و راه‌اندازی شبکه

طراحی و راه‌اندازی دقیق شبکه، نقشی حیاتی در پایداری، کارایی و امنیت آن ایفا می‌کند. با اتکا به یک شبکه داخلی اصولی، می‌توانید از مزایای متعددی مانند اتصال بدون نقص، امنیت، سرعت بالا، کاهش هزینه‌ها و امکان توسعه و گسترش آن در آینده بهره ببرید.
راه‌اندازی اصولی شبکه، سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای هر سازمان یا مجموعه‌ای است که به‌دنبال ثبات، کارایی و امنیت در تبادل اطلاعات و استفاده از سرویس‌های تحت‌شبکه هستند و شامل طراحی شبکه، نصب تجهیزات، پیکربندی و راه‌اندازی، آموزش کاربران، تست و اعمال بهینه‌سازی می‌شود.

 • پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه به مجموعه‌ای از خدمات و فعالیت‌ها اشاره دارد که به منظور حفظ و بهبود عملکرد شبکه‌ها و اطمینان از پایداری و امنیت آنها ارائه می‌شود.
این خدمات شامل نظارت و مدیریت، رفع اشکالات فنی، به‌روزرسانی نرم‌افزار و سخت‌افزار، مانیتورینگ و گزارش‌دهی است.
پشتیبانی شبکه با هدف حفظ عملکرد بهینه، اطمینان از پایداری و امنیت شبکه و ارائه خدمات به کاربران انجام می‌شود.

 • عیب‌یابی شبکه

ارائه ابزارهای قدرتمند و جامع عیب یابی، به شما کمک می‌کند تا به‌صورت موثری مشکلات شبکه خود را با کمک متخصصان شناسایی و حل کنید، همچنین از روند و کارکرد شبکه خود اطمینان حاصل کنید.
مراحل عیب یابی در راویستک شامل شناسایی مشکل و ایراد، پیدا کردن علت آن، یافتن راه‌حل مناسب و در نهایت اجرای آن می‌شود. متخصصان و کارشناسان در این مجموعه در سریع‌ترین زمان ممکن به رفع ایرادات شبکه شما کمک خواهند کرد.

 • مزایای خدمات شبکه

مزایای خدمات شبکه در سیستم های تلفنی بسیار زیاد و متنوع هستند. به طور کلی می‌توان این مزایا را در دسته‌های زیر دسته بندی کرد:

1. کاهش هزینه ها:

کاهش هزینه های تماس: با استفاده از خدمات شبکه، هزینه های تماس‌های راه دور و خارج از کشور به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.
کاهش هزینه های سیم کشی: سیستم های تلفنی تحت شبکه نیازی به سیم کشی جداگانه ندارند و از طریق شبکه موجود سازمان قابل استفاده هستند.
کاهش هزینه های نگهداری: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه به طور کلی نیاز به نگهداری کمتری نسبت به سیستم های سنتی دارند.

2. افزایش بهره وری:

افزایش قابلیت دسترسی: با استفاده از خدمات شبکه، کارمندان می توانند از هر مکانی به تلفن خود دسترسی داشته باشند.
افزایش انعطاف پذیری: سیستم های تلفنی تحت شبکه به راحتی قابل مقیاس بندی هستند و می‌توان به سرعت آنها را به نیازهای در حال تغییر سازمان تطبیق داد.
افزایش کارایی: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه دارای ویژگی‌های متعددی هستند که می‌توانند به کارمندان در انجام وظایف خود کمک کنند.

3. افزایش کیفیت خدمات:

کیفیت صدای بهتر: سیستم های تلفنی تحت شبکه به طور کلی کیفیت صدای بهتری نسبت به سیستم‌های سنتی ارائه می‌دهند.
قابلیت های پیشرفته: خدمات شبکه شامل قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند کنفرانس تلفنی، صندوق صوتی، و صف انتظار هستند.
قابلیت اطمینان بیشتر: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه به طور کلی از قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به سیستم های سنتی برخوردارند.

4. افزایش امنیت:

امنیت بیشتر: این سیستم‌ها و سایر اقدامات امنیتی از اطلاعات شما محافظت می کنند.
قابلیت کنترل بیشتر: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه به شما این امکان را می‌دهد تا به طور دقیق استفاده از سیستم را کنترل کنید.
قابلیت ردیابی: خدمات شبکه شما را قادر می‌سازد تا تماس‌ها را ردیابی و گزارش دهید.

5. مزایای دیگر:

قابلیت حمل: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه باعث می‌شود تا از هر مکانی به تلفن خود دسترسی داشته باشید.
قابلیت همکاری: با استفاده از شبکه، به‌صورت موثرتری با همکاران خود همکاری می‌کنید.
قابلیت مقیاس بندی: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه به‌راحتی قابل مقیاس‌بندی هستند و می‌توان به سرعت آنها را به نیازهای در حال تغییر سازمان تطبیق داد.
در اینجا چند نمونه از مزایای خاص خدمات شبکه در سیستم‌های تلفنی آورده شده است:

استفاده از یک شبکه برای داده و صدا: سیستم‌های تلفنی تحت شبکه می‌توانند از همان شبکه‌ای که برای داده‌ها استفاده می‌شود، استفاده کند. این امر می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها شود.
برقراری تماس از طریق اینترنت: با استفاده از خدمات شبکه، می‌توانید از طریق اینترنت تماس برقرار کنید.
استفاده از تلفن های نرم افزاری: با نصب تلفن‌های نرم افزاری، می‌توانید از رایانه خود به‌عنوان تلفن استفاده کنید، که این امر می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند.
استفاده از ویژگی های پیشرفته: سیستم های تلفنی تحت شبکه دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند کنفرانس تلفنی، صندوق صوتی، و صف انتظار هستند که می‌توانند به شما در افزایش بهره‌وری و بهبود خدمات به مشتریان کمک کنند.
در مجموع، مزایای خدمات شبکه بسیار زیاد و متنوع هستند. به‌صورت کلی این مزایا می‌توانند به شما در کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، افزایش کیفیت خدمات، و افزایش امنیت کمک کنند.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه

خدمات شبکه راویستک شامل چه چیزهایی است؟

امروزه شبکه‌های تلفنی به بخش جدایی‌ناپذیر برای کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ تبدیل شده است. همه به شبکه‌هایی برای تبادل اطلاعات، اشتراک‌گذاری منابع و دسترسی به شبکه و خدمات آن نیاز دارند. در این راستا، خدمات شبکه در راویستک شامل موارد زیر است:

خدمات پسیو شبکه:

 • طراحی و اجرای شبکه‌های کابلی، بی‌سیم و ترکیبی
 • کابل‌کشی شبکه با استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته
 • نصب و راه‌اندازی انواع تجهیزات شبکه مانند سوئیچ، روتر و …
 • داکت‌کشی برای نظم‌دهی به کابل‌ها و سیم‌ها
 • طراحی و ساخت اتاق سرور با توجه به استانداردهای موجود
 • تهیه و ارائه مستندات کامل شبکه

خدمات اکتیو شبکه:

 • پیکربندی صحیح سوئیچ‌ها، روترها و سایر تجهیزات شبکه
 • نصب و راه اندازی انواع سیستم‌عامل‌های سرور مانند ویندوز سرور و لینوکس
 • راه اندازی سرویس‌های مورد نیاز شما مانند Active Directory، DHCP، DNS و…
 • عیب یابی و رفع سریع مشکلات شبکه
 • پشتیبانی 24 ساعته از شبکه شما

خدمات نصب و راه اندازی شبکه

مزایای استفاده از خدمات شبکه در روایستک

ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات شبکه، به شما کمک می‌کند تا از مزایای آن به‌صورت کامل بهره‌مند شوید.
تجربه و تخصص: دارای سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات شبکه است و متخصصان مجرب و کارآزموده‌ای در این زمینه دارد.
کیفیت بالا: خدمات خود را با بالاترین کیفیت و با استفاده از بهترین تجهیزات ارائه می‌دهد.
قیمت مناسب: خدمات خود را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد.
پشتیبانی 24 ساعته: به صورت شبانه روزی از شبکه شما پشتیبانی می‌کند و در صورت بروز مشکل، به سرعت آن را رفع می‌کند.

کلام پایانی

انجام صحیح خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا از فواید این فناوری به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند و از رقبا پیشی بگیرند. انتخاب نوع خدمات مورد نیاز شما به عوامل مختلفی مانند نوع و اندازه شبکه، نیازها و الزامات و بودجه شما بستگی دارد.
با خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه، به سادگی می‌توانید از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته برای بهبود ارتباطات شرکت خود استفاده کنید.
اگر به‌دنبال یک شرکت معتبر و قابل اعتماد برای ارائه خدمات شبکه هستید، راویستک بهترین انتخاب برای شما است. راویستک با ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات پسیو و اکتیو شبکه، تمام نیازهای شبکه شما را برآورده می‌کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *