مزایای سیستم تلفن ویپ

 مهمترین امکانات و مزایای سیستم تلفن VoIP

استفاده از سیستم‌های تلفن ثابت در تجارت اهمیت بسیار زیادی دارد. در برخی از موارد تنها با از دست دادن یک تماس ممکن است ضرر بسیار زیادی را در کسب‌و‌کارتان متحمل شوید. برای جلوگیری از این اتفاق، بهترین راه استفاده از سیستم تلفن VoIP است که دارای ویژگی ها و مزایای فوق العاده می‌باشد. در این بخش می‌خواهیم در مورد مهمترین امکانات و مزایای سیستم تلفن VoIP صحبت کنیم تا با نحوه درست استفاده از این سرویس مدیریت تماس، آشنایی کامل به دست آورید.

مزایای مرکز تلفن VoIP

VOIPچیست؟ سیستم تلفن تحت‌شبکه از فناوری VoIP استفاده می‌کند و دارای مزایای بسیاری است. این نوع سیستم به هیچ عنوان قطعی ندارد و می‌تواند در افزایش بهبود و پیشرفت کسب‌و‌کار شما تاثیر به‌سزایی داشته باشد. آشنایی با مزایای سرویس VoIP می‌تواند مسیری جدید به سوی دست‌یابی به کسب‌و‌کار عالی ایجاد کند. از مزایای مرکز تلفن VoIP می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.   کاهش هزینه مکالمات

استفاده از خدمات VoIP، منجر به کاهش هزینه مکالمات می‌گردد. کاهش هزینه‌های مصرفی یکی از اهداف هر کسب‌و‌کاری شناخته می‌شود که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار دارد. در این روش، افراد می‌توانند به ازای استفاده از یک تلفن با دو تماس‌گیرنده، به صورت همزمان با افراد بیشتری در ارتباط باشند.

از جمله مزایای مرکز تلفن تحت‌شبکه می‌توان به این مورد اشاره کرد که تمامی افراد می‌توانند بدون هیچگونه محدودیت جغرافیایی به صورت داخلی باید یکدیگر صحبت کنند. از سوی دیگر از مزایای دیگر این امکان می‌توان به کاهش هزینه قبض تلفن و شارژ دقیقه‌ای آن اشاره کرد.

از مزایای سیستم تلفن VoIP می‌توان به هزینه لازم برای خرید تجهیزات اشاره کرد. اگر از تجهیزات دیگر استفاده کنید باید برای هر یک از ویژگی‌های مرکز تلفن هزینه جداگانه پرداخت کنید. اما با استفاده از مزایای مرکز تلفن ویپ، این اتفاق ممکن نیست؛ زیرا هزینه خرید تجهیزات کاهش می‌یابد.

2.   از دست‌ندادن هرگونه تماس

با استفاده از مزایای سرویس VoIP، هیچ یک از تماس‌های خود را از دست نخواهید داد. تمامی تماس‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که حتی زمانی که در خارج از شرکت هستید تماس‌ها به شما وصل شوند. عدم از دست‌دادن هرگونه تماس می‌تواند در افزایش و پیشرفت حرفه شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

عدم از دست‌دادن هرگونه تماس می‌تواند در افزایش و پیشرفت حرفه شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. فروش‌تان افزایش می‌یابد و مشتریان راضی‌تری خواهید داشت.

مزایای سیستم تلفن تحت شبکه

3.   تاثیر سیستم تلفن VoIP روی طبیعت

سیستم تلفن VoIP برخلاف سیستم های دیگر، از منابع طبیعی محافظت می‌کند و مصارف منطقی‌تری دارد. علاوه بر این، از آنجایی که دارای امکانات فکس است. در استفاده از کاغذ صرفه جویی می شود.

4.   کنترل عملکرد

از مزایای سیستم تلفن تحت شبکه می‌توان به این مورد اشاره کرد که سیستم ویپ دارای گزارش‌گیر است. با استفاده از این امکان می‌تواند با توجه به ساعت و تاریخ، ریز مکالمه و مدت زمان مکالمه را به دست آورید.

5.   ارزیابی رضایت مشتریان

با استفاده از سیستم تلفن ویپ، و امکان نظرسنجی از طریق آن می‌توانید به بهبود عملکرد شیوه رفتار و خدمات پاسخ دهی کارکنان اطلاعات لازم را به دست آورید.

6.   مدیریت هوشمند تماس

با استفاده از مزایای سیستم تلفن تحت شبکه VoIP می‌توانید با توجه به الگوی تعیین شده، در هر زمان از شبانه روز که می‌خواهید، تماس‌های خود را به مقصدهای مورد نظر متصل کنید.

7.   برقراری کنفرانس صوتی و تصویری

با استفاده از این سیستم می توانید کنفرانس‌های بسیار ساده‌ای را در بستر آن برگزار کنید. از سوی دیگر، می‌توانید بدون اینکه هزینه‌ای از بابت آن پرداخت کنید، علاوه بر کنفرانس های صوتی، کنفرانس‌های تصویری نیز داشته باشید. این امکان یکی از بهترین ویژگی‌های استفاده از سیستم تلفن ویپ است تا بتوانند از این طریق با افراد بیشتری در تماس باشند.

مزایای مرکز تلفن VoIP

8.   ادغام آسان با سایر نرم افزارهای درون سازمانی

ممکن است در کسب‌و‌کار خود از سرویس‌‌های مختلف دیگر نیز استفاده کنید. سیستم تلفنی ویپ با سیستم‌های تجاری دیگر ادغام شده است. در این صورت برای استفاده از سیستم های دیگر، نیازی به خرید جداگانه آن ندارید.

9.   مقیاس‌پذیری

مقایس پذیری یکی از بهترین عملکرد‌ها و مزایای مرکز تلفن ویپ است که کارایی آن را تقویت می‌کند. از سوی دیگر مقرون به صرفه است. سیستم ویپ به گونه‌ای است که دیگر نیازی به خرید تجهیزات و خطوط جدید ندارید و به راحتی می‌توانید در هر زمان سیستم‌تان را ارتقا دهید.

مقایس‌پذیری یکی از بهترین عملکرد‌ها و مزایای مرکز تلفن ویپ است که کارایی آن را تقویت می کند.

10.  انجام دورکاری

انجام فعالیت های دورکاری یکی از نیازهای امروز بسیاری از کسب و کارها است. از مزایای سیستم تلفن VoIP می توان به انتقال تماس تلفن‌های رومیزی به تلفن همراه، تبلت و غیره اشاره کرد. در این صورت می توانید به تماس‌های خود به صورت فوری پاسخ دهید و زمان کمتری را برای بررسی پست صوتی یا چت و مکاتبه صرف کنید.

11.  استفاده عالی از پهنای باند

با استفاده از مرکز تلفن ویپ می‌توان از پهنای باند وسیع‌تری استفاده کرد. همچنین، از سوی دیگر باعث فشرده سازی و حذف صداهای اضافه گفتاری را فراهم می کند.

 سخن پایانی

سیستم تلفن ویپ یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی است که امروزه به یکی از نیازهای کسب‌و‌کارهای مختلف تبدیل شده است. آشنایی با مهمترین امکانات و مزایای سیستم تلفن VoIP از جمله دغدغه‌های افرادی است که با تجارت های مختلف سروکاردارند. در این مقاله سعی کردیم شما را با مهم‌ترین امکانات و مزایای استفاده از این نوع سیستم‌ها آشنا کنیم تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *