ارتباط سانترال با VoIP

دلایل و مزایای ارتباط سانترال با VoIP

اگر از یک سیستم تلفن تحت شبکه استفاده می‌کنید، باید سادگی و انعطاف‌پذیری سیستم تلفن VoIP را در مقایسه با برخی از خدمات سانترال‌های سنتی درک کرده باشید، با امکاناتی که ویپ در اختیار شما قرار می‌دهد، احتمالاً فکر می‌کنید که این بهترین چیزی است که می‌توانید از یک سیستم تلفنی بخواهید؛ اما گاهی راه‌حل مناسب شما این است که از امکان ارتباط سانترال با VoIP استفاده کنید.

VoIP به سرعت در حال تبدیل شدن به استانداردی برای ارتباطات تجاری در سراسر جهان است، در حالی که هنوز گاهی نیاز به اتصال سانترال قدیمی به مرکز تلفن جدید بدون از بین بردن سیستم‌های قدیمی وجود دارد. در این زمان است که ارتباط سانترال با ویپ راهکاری است که با پیاده‌سازی آن می‌توان سانترال قدیمی را حفظ و از امکانات سیستم تلفنی تحت شبکه استفاده کرد.

[lwptoc]

چرا ارتباط سانترال با VoIP؟

همانطور که ارتباطات یکپارچه و خدمات مبتنی بر آن در سال‌های اخیر افزایش یافته است، VoIP همواره این امکان را فراهم آورده تا نیازهای فعلی کسب‌و‌کار را به طور کامل برآورده کند. به عنوان مثال، کسب‌و‌کار خود را در نظر بگیرید، از یک سانترال پاناسونیک استفاده می‌کنید که تصمیم می‌گیرید از امکانات دنیای ویپ استفاده کنید و به نوعی ارتباطات خود را ارتقا دهید.

از طرفی هنوز آماده مهاجرت کامل نیستید و می‌خواهید تا زمانی سانترال فعلی خود را حفظ کنید. شما به یک سیستم برای مدیریت تماس‌های مشتریان خود، یک سیستم تلفنی برای ارائه و دریافت تماس‌های تلفنی، یک ابزار همکاری تیمی برای افزایش کارایی کار بین همکاران خود نیاز دارید. بدون ارتباط پاناسونیک با ویپ، باید این سیستم‌ها را جداگانه مدیریت کنید و مدیریت آنها حجم کار شما را بسیار افزایش می‌دهد. بنابراین نکته غم‌انگیز این است که بعضی کسب‌و‌کارها که سعی می‌کنند قبل از اینکه واقعاً از آنها سود ببرند، اوضاع را به هم نریزند، وقت خود را مشغول سر‌و‌کار داشتن با چند سیستم می‌کنند.

اما با ادغام VoIP، همه چیز کاملاً متفاوت خواهد بود. سیستم تلفن شما به طور یکپارچه به سانترال سنتی و دیگر پلتفرم‌های کسب‌وکار متصل می‌شود و کار را برای شما و تیم‌تان برای مدیریت تماس‌ها و رسیدگی به انواع مسائل کاری روزانه بسیار آسان‌تر می‌کند.‌ در اینجا بیشتر خواهیم گفت که چگونه یکپارچه سازی VoIP به کسب‌و کار‌شما برای کارایی بالاتر و خدمات رضایت بخش‌تر کمک می‌کند. اکنون زمان استفاده از خدمات VoIP است.

مزایای ارتباط سانترال با ویپ

مزایای ارتباط سانترال با ویپ

سیستم تلفنی ویپ به سبب ایجاد قابلیت‌ها و امکانات گوناگون و بسیار کارآمد همچون تنظیمات صف، گزارشات پیشرفته و متنوع، عدم محدودیت جغرافیایی و امکان ایجاد داخلی بر روی تلفن همراه و دستگاه‌های هوشمند، کنفرانس‌های صوتی و تصویری چندطرفه، ضبط مکالمات، امکان شنود زنده تماس‌ها، امکان استفاده در شرایط راه دور و دورکاری، مسیریابی هوشمند تماس‌ها، امکان تنظیم منشی گویای چندلایه، پشتیبانی آسان از کلیه خطوط تلفنی (مانند سیپ فون، سیپ ترانک، ای وان، خطوط تلفن شهری  و فیبرنوری)، عدم محدودیت در تعریف تعداد داخلی‌ها، فکس نرم افزاری، سیستم پیجینگ، تماس‌گیر خودکار و ده‌ها امکان دیگر سبب شده تا در سال‌های اخیر با استقبال بسیار بالایی روبرو شود و به حذف سانترال‌های پاناسونیک بینجامد. پس طبیعی به نظر می‌رسد که کاربران سانترال‌های سنتی تمایل به بهره‌مندی از امکانات ویپ را داشته باشند. حالا در صورتی که همچنان و به هر دلیلی تمایل به حفظ سانترال فعلی وجود دارد، به برخی از دلایلی اشاره کرده‌ایم که چرا ارتباط سانترال با ویپ می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

1) از تجهیزات موجود استفاده کنید

از طریق ارتباط سانترال با VoIP، به حفظ سرمایه‌گذاری فعلی شما در هنگام مهاجرت به VoIP کمک می شود. شما می‌توانید از مزایای سیستم تلفنی ویپ بدون حذف کامل سانترال سنتی لذت ببرید.

2) راهی برای مقاومت در برابر تغییر

برخی از کسب و کارها به نوعی به تجهیزات و سیستم قدیمی موجود خود وابسته هستند، چه به دلیل روحیه مقاوم در برابر تغییر و چه به‌دلیل اینکه نمی‌توانند سرمایه‌گذاری فعلی را نادیده بگیرند. از طریق ارتباط سانترال با VoIPمی‌توان تغییرات را تدریجی پدید آورد و این مقاومت را به آرامی و به صورت تدریجی از بین برد.

3‌) بهره‌مندی از امکانات دیگر

از این طریق می‌توانید عملکرد SIP Trunking را به سانترال قدیمی موجود خود اضافه کنید. ترانکینگ SIP برای هر کسب و کاری که مایل به کاهش هزینه های مخابراتی و افزایش کارایی است مناسب است. تلفن های آنالوگ و دستگاه های فکس را نیز می‌توان به ترانکینگ SIP متصل کرد. این روش یک راه عالی برای بهره‌مندی آسان و راحت از مزایای VoIP در عین حفظ سرمایه‌گذاری در تجهیزات قدیمی است. برای اطلاعات بیشتر درباره این تکنولوژی می‌توانید به مقاله VoIP چیست مراجعه کنید.

4) نصب و مدیریت آسان

سیستم ویپ، پورت های FXS و FXO را برای اتصال آسان به سانترال سنتی بدون پیکربندی پیچیده فراهم می‌کند. شما می‌توانید از طریق یک رابط کاربری گرافیکی وب به IP PBX خود دسترسی داشته باشید.

5) ارتباط سازمان‌ها

در مواردی که سازمان‌ها و شركت‌ها در راستای توسعه سيستم تلفني خود علاقه‌مند به برقراری ارتباط بين سانترال پاناسونيك با سيستم تلفني ویپ است، چند روش براي برقراری این ارتباط وجود دارد. اين روش‌ها با توجه به شرايط و نياز مشتري انتخاب می‌شوند. جالب است که برقراری اين ارتباط می‌تواند کاربرد‌های ديگري مثل ارتباط دو سازمان با سيستم تلفنی‌های متفاوت نيز داشته باشد.

6) رفع مشکل نداشتن زیرساخت مناسب

برخی از شرکت ها و کسب‌و‌کار‌هایی که در حال استفاده از سانترال‌های پاناسونیک برای ارتباطات داخلی بین کارمندان خود هستند، یا مجموعه هایی که زیرساخت شبکه نداشته یا شبکه آنها پایداری لازم برای پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ را ندارد، استفاده از تلفن‌های آنالوگ فعلی آنها تا حد بسیار زیادی سبب کاهش هزینه های راه اندازی سیستم تلفنی تحت شبکه آنها می گردد.

روش‌های ارتباط سانترال با VoIP

روش‌های ارتباط سانترال پاناسونیک با ویپ | VoIP

در بعضي مواقع تعويض سانترال پاناسونيك با تعداد كاربر بالا هزينه‌ای را به دنبال دارد كه برای سازمانی که برای سانترال فعلی نیز هزینه بالایی را متحمل شده است خيلي منطقی به نظر نمی‌رسد. در اين شرايط برقراري ارتباط بين دو سيستم شرايطي را موجب می‌شود که هم از امكانات سیستم ویپ و مزایای بسیار آن استفاده‌ شود و هم تا حدی از صرف هزينه زياد جهت تعويض سيستم موجود جلوگیری شود. در اینجا قصد نداریم که به تفضیل به این روش‌ها بپردازیم و تنها تیتر‌وار و جهت آشنایی آنها را نام می‌بریم.

رایج‌ترین روش برای ارتباط سانترال با ویپ، روش سیپ ترانک می‌باشد که بیشتر از روش‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد که با برقراری ترانک می‌توان ارتباط بین پاناسونیک و ویپ را از طریق سیپ برقرار کرد و از امکانات آن استفاده کرد .

روش بعدی استفاده از خطوط آنالوگ میباشد  و از طریق گیت وی FXO است که در سمت ویپ قرار گرفته و آن پورت‌ها را به پورت هایی از پاناسونیک متصل می‌کند و ارتباط از این طریق ممکن می‌شود.

روش دیگر نیز از طریق لینک و کارت تلفنی انجام می‌شود که در صورتی برقرار می‌شود که پیش از انجام از وجود ماژول PRI اطمینان پیدا کرد .

به خاطر داشته باشید که…

انتخاب هر یک از این روش‌ها قرار است به استفاده از مزایای ویپ که نسبت به سانترال، بسیار پیشرفته و غیر قابل قیاس می‌باشد  منجر شود. راه‌اندازی سانترال نسبت به ویپ بسیار زمان‌بر است و علاوه بر اینکه احتیاج به سیم‌کشی دارد و بسیاری از نیاز‌های ارتباطی دنیای امروز را پوشش نمی‌دهد. پس اگر در حال حاضر سیستم تلفنی نداشته و در حال راه‌اندازی اولیه هستید، هرگز نصب هر دو سانترال سنتی و تحت‌شبکه توصیه نمی‌شود و با راه‌اندازی و استفاده از خدمات ویپ هرگز نیازی به سانترال سنتی پیدا نخواهید کرد، ولی اگر در حال استفاده از سیستم سنتی بزرگی هستید که فعلا تمایل به حفظ آن دارید، ارتباط سانترال با VoIP می‌تواند به کمک شما بیاید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *